Szkółka Piłkarska przy Towarzystwie Sportowym Czarni Góral w Żywcu - strona nieoficjalna

Wizyta Prezesa PKOL
Ładowanie...

O Szkółce

Po kilku tygodniach przygotowań i uzgodnień została powołana do życia Akademia Młodych Talentów pod patronatem Burmistrza Miasta Żywca Antoniego Szlagora, skupiająca instytucje oraz kluby sportowe z terenu miasta Żywca.Pomysłodawcami i inicjatorami projektu Akademii Młodych Talentów ze strony władz miasta  byli Burmistrz Antoni Szlagor i zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Żywca Jarosław Gowin, a ze strony środowiska sportowego  Michał Mikś –Prezes Towarzystwa Sportowego Czarni Góral i Piotr Tymiński –Prezes Towarzystwa Sportowego Stal Śrubiarnia i założyciel Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej.W późniejszym terminie do rozmów zostali zaproszeni Prezes Towarzystwa Sportowego Mitech - Jan Szupina i Wiceprezes Towarzystwa Sportowego Soła- Stanisław Olsza, którzy po zapoznaniu się z ideą projektu zadeklarowali swoją współpracę ,co spowodowało, że w skład założycieli Akademii Młodych Talentów wchodzą:

Miasto Żywiec – Burmistrz Miasta Żywca – Patronat,

MOSiR Żywiec,

Towarzystwo Sportowe Soła Żywiec,

Towarzystwo Sportowe Czarni Góral Żywiec,

Towarzystwo Sportowe Stal Śrubiarnia Żywiec,

Towarzystwo Sportowe Mitech Żywiec,

Żywiecka Akademia Piłki Nożnej.

Wszystkie te instytucje powołując do życia Akademię Młodych Talentów przyjęły sobie za cel profesjonalny rozwój dzieci w wieku od 6 do 12 lat.Obecnie dzięki porozumieniu wszystkich instytucji stworzyła się odpowiednia baza treningowa ponieważ młodzież będzie miała możliwość korzystać z obiektów sportowych znajdujących się na terenie Miasta Żywca takich jak:boisko wielofunkcyjne w Zabłociu, boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią w Sporyszu, boiska trawiaste klubów TS Czarni Góral, TS Soła, TS Stal Śrubiarniaoraz z nowopowstającej hali sportowej na obiektach TS Stal Śrubiarnia.Obecnie Akademia przejęła szkółkę piłkarską, która została założona w roku 2011 przy Towarzystwie Sportowym Czarni Góral. Na zajęcia uczęszcza w niej około 150 dzieci z miasta Żywca, oraz okolicznych miejscowości. W szkółce pracuje obecnie sześciu trenerów, odpowiedzialnych za poszczególne grupy. Są to  absolwenci lub studenci Akademii Wychowania Fizycznego, czynni zawodnicy występującego w IV Lidze TS Czarni Góral Żywiec, posiadający wiedzę i uprawnienia do prowadzenia treningów z dziećmi i młodzieżą. Współpraca z Żywiecką Akademią Piłki Nożnej pozwala na kontynuowanie szkolenia w Gimnazjum i Liceum Mistrzostwa Sportowego, a zawodnicy w pełni ukształtowani są filarami zespołów z naszego regionu.Najlepsi z nich występują w Ekstraklasie:

Łukasz Tymiński – Ruch Chorzów

Mateusz Kupczak – TS Podbeskidzie.

Piłka nożna z uwagi na swoją popularność stała się dyscypliną wiodącą, jednak Akademia nie będzie skupiać swoich działań tylko i wyłącznie na tej dyscyplinie sportu.Pierwszym przykładem, że zależy nam na rozwoju innych dyscyplin niech będzie fakt, że w Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej są stworzone klasy o profilu piłka siatkowa , piłka ręczna i tenis stołowy, a ponadto Towarzystwo Sportowe Czarni Góral jest klubem wielosekcyjnym posiadającym również młodzieżowe sekcje boksu, ciężarów, oraz tenisa ziemnego. Najlepszą rekomendacją dla tych dyscyplin niech będą medalistka olimpijska Agata Wróbel – ciężary, oraz Mistrz Świata w wadze półciężkiej Tomasz Adamek – Boks. Dzięki pracy trenerów zwieloletnim doświadczeniem talent tych zawodników eksplodował w wieku dojrzałym co zaowocowało wieloma tytułami międzynarodowymi.Akademia Młodych Talentów ma pomóc zdolnym dzieciom w rozwoju i osiąganiu jak najlepszych wyników. Wszystkie kluby i instytucje wspólnie podkreślają, że dobro dzieci jest najważniejsze.

pon.